Meydan Mahallesi 39033 Sokak No:3/A Seyhan / ADANA
trende

Vinil Baskı

15.08.2018
1.364
Vinil Baskı

Vinil Baskı

Branda baskı olarak da adlandırılan vinil baskı, dijital reklamcılık sektöründe son dönemlerde popüler olan uygulamalardan biridir. Geniş kullanım olanağı sağlaması açısından baskı sektöründe devrim niteliğinde bir ürün sayılabilir. Binaların dış cephelerinde boydan boya asılı duran baskılar çoğunlukla bu yöntemle üretilir. Bu da demek olur ki vinil baskıyla yapılmış örnekler ile sık sık karşılaşmak mümkündür. Bu baskı ile hazırlanmış ürünler dayanıklı olması nedeniyle özellikle dış mekanlarda tercih edilir. Tabi iç mekanlar için de kullanıma uygundur. Bayrak, yol panosu, cephe giydirme, outdoor tabelalar, pankart ve afiş yapımı en çok kullanıldıkları alanlardır. Reklam, tanıtım ve propaganda amaçlı tercih edilebilirler. Germe mantığına yatkın olduğu için de kullanım alanı genişler. Bu ürünün en büyük avantajı ise doğru şekilde hazırlandığında görsel kalitesinin son derece yüksek olması ve çarpıcı olmasıdır.
Vinil Baskı Nasıl Yapılır?
Vinil baskı aşamasının ilki görsel tasarımın hazırlanmasıdır. Baskının ardından ortaya çıkacak görüntünün kalitesiz olmasını önlemek amacıyla, yüksek çözünürlüklü görseller tercih edilir. Daha sonra bilgisayar ortamında görsel düzenlemesi tamamlanır. Baskı yapılacak ürün makineye yerleştirildikten sonra bilgisayardan ürün makineye gönderilir. Boya püskürtme yöntemi ile işlenir. Burada kullanılan boya dış mekanların etkilerine dayanabilecek kalitede boyalardır. Dış mekanlarda kullanılacak ürünlerde solvent bazlı, dayanıklı boyalar tercih edilir. Baskı tamamlandıktan sonra ortaya çıkan ürünün kesim, dikim gibi ihtiyaçları varsa tamamlanır. Son olarak da montaj aşamasına geçilir. Uygulama yapılacak alana göre montaj malzemesi ihtiyacı değişiklik gösterir. Montaj aşamasında vinil baskı ürününün gerilmesi gerekiyorsa gerekli konstrüksiyonun sağlanması şarttır.
Vinil baskı konusunda da hizmet veren firmamız, müşterilerinin taleplerini değerlendirirken kullanım alanı ve amacını belirleyerek işlemlere başlar. Bu üründe kullanılan bütün malzemelerin kaliteli olması baskının ömrünü doğrudan etkiler. Gerçekte çok uzun yıllar kullanılabilen vinil baskılar kalitesiz üretilmiş iseler kısa sürede solma, renk kaybı ve zedelenme sorunu yaşatırlar. Reklam faaliyetlilerinizden doğru sonucu almak istiyorsanız, kaliteye önem vermenizi tavsiye ederiz. Uzun yıllar ekstra maliyet oluşumuna yer vermeden bu ürünü kullanabilmek için, profesyonel ellerden çıkmasına dikkat ediniz.

Adana,Adana Reklam,Adana Tabela,Adana Led,Adana Led Tabela,Adana Dijital,Adana Dijital Baskı,Adana İmalat,Adana Montaj,Adana Reklam, Adana Reklam Tabela,Adana Reklam Ajansı,Adana Tabelacılar,Adana Ajans

      
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: