Meydan Mahallesi 39033 Sokak No:3/A Seyhan / ADANA
trende

YELKEN BAYRAK

07.11.2020
1.095
YELKEN BAYRAK

Yelken Bayrak
Restoran önlerinde, plajlarda, kurumsal binaların kapılarında, organizasyonlarda sıklıkla görülen ve tanıtım amaçlı kullanılan ürünlerden biri olan yelken bayrak, ismini yelkene benzemesinden alır. Bu ürünler reklam sektörünün temel ürünlerinden biridir. Yelken bayrak genellikle dış mekanlarda kullanılsa da iç mekanlarda da kullanım için uygundur. Estetik boyutu son derece yüksek olan bu bayrakların üzerine, isteğe bağlı olarak yapılan baskılar tanıtım amacı taşır.
Yelken bayraklarda kullanılan malzeme esnektir. Bu nedenle de dayanıklılığı yüksektir. Dış ortamlar gözetilerek üretildikleri için yağmur, rüzgâr, kar gibi olumsuz hava koşullarına rağmen kullanım imkânı sağlarlar. Yelken bayraklar onları yere sabitleyen bir mekanizmaya sahiptir. Bu mekanizma ise bayrağın dönmesine imkân tanır. Böylece bayrak hareket eder ve sabit olmadığı için gerilim karşısında yırtılma sorunu yaşatmaz. Yelken bayrakların en önemli avantajı, üzerine her türlü desenin ve bilginin basılabilmesidir. Grafik tasarım aşaması tamamlandıktan sonra baskı aşamasına geçilir ve bayrağın kumaş kısmı hazırlanmış olur. Dış mekânda kullanılan yelken bayrak alt kısımları değiştirildiğinde iç mekânlarda da kullanılabilir hale gelir. Yelken bayrakların taşınabilmesi en büyük avantajlarından biridir.
Geniş Kullanım Alanı
Yelken bayrakların en önemli özeliklerinden biri de geniş bir kullanım alanı olmasıdır. Bu bayraklar bir firma için sürekli ve sabit kullanım için üretilebileceği gibi, fuar gibi organizasyonlarda da kullanılır. Yazın plajlarda sıklıkla görülen yelken bayrak, genel görüntüye uyum sağladığı için de tercih edilir. Bayrağın her iki yüzüne de baskı yapılır. Böylece yön kaygısı ortadan kalkar.
Büyük markalardan küçük işletmelere kadar birçok firmanın vazgeçilmez tanıtım araçlarından biri olan yelken bayrakların tasarımı ne kadar iyi yapılırsa etkisi de o kadar fazla olur. Bayrağı gören birinin üzerinde yer alan görseli hafızasına alması gerekir. Bu noktada tasarım aşamasının titizlik gerektiren bir iş olduğu ortaya çıkar. Bayrak üretimi kadar tasarım ile ilgili de danışmanlık ve hizmet veren firmamız, reklam çalışmalarınızda ön plana çıkmanızı sağlar. Bayrağın üzerine firmanın ismi doğrudan yazılabileceği gibi, firma ile özdeşleşen bir ürün ya da logo basılarak da bayrak tasarımı yapılabilir.

ETİKETLER: , , , , ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: