Meydan Mahallesi 39033 Sokak No:3/A Seyhan / ADANA
trende

Dijital Baskının Avantaları Nelerdir?

09.05.2018
965
Dijital Baskının Avantaları Nelerdir?

Dijital Baskı

Baskı sektörünün en bilenen yöntemleri serigraf ve ofset baskılardı. Ancak zaman içerisinde bunların arasına bir yöntem daha katıldı. Dijital baskı adı verilen ve adından da anlaşılabileceği gibi, dijital ortamda hazırlanan görsellerin bu alanda baskı yapan özel makineler ile üretilmesi yöntemi ortaya çıktı. Dijital baskının kullanılmaya başlanması birçok avantajı da beraberinde getirdi.

Dijital Baskının Avantaları Nelerdir?

Öncelikle dijital baskı hızlıdır. Baskı yapan makinelerde yaşanan değişimler, bu yöntemin her geçen gün daha çabuk sonuçlar vermesini sağlar. Böylece bekleme sorunu da ortadan kalkar. Diğer baskı yöntemlerine göre daha az sayıda ürün üretimi yapılabildiği için maliyetler düşer. Binlerce sayıda ürün ortaya çıkmadığı için depolama sorunu da ortadan kalkar. Dijital baskı uygulaması sırasında anında değişiklikler yapılabilir. Bu da tasarıma ve baskıya özgürlük katar. Bilgisayar ortamında istenmeyen alanlar tekrar düzenlendikten sonra, makineye aktarılarak baskıya geçilir. Böylece uzun uğraşlara ihtiyaç duyulmaz. Bu baskı yöntemi konusunda en çok kafa karışıklığı ise kalite yününden ortaya çıkar. Öncelikle şunu belirtmekte fayda vardır ki, dijital baskı yönteminin ortaya çıktığı zamanlarda ofset ve serigraf baskıya karşı bir takım kalite sorunları yaşandığı bir gerçektir. Ancak zamanla bu baskı makinesini üreten üreticiler, bu açığın kapanmasını sağlamıştır. Artık son derece kaliteli baskı yapan makineler kullanılır.

Dijital baskıyla ortaya çıkmış ürünler hemen hemen tanıtım ve reklam ihtiyacı olan bütün alanlarda kullanılabilir. Panolar, afişler, billboardlar, dış cephe kaplamaları örnek gösterilebilir. Dijital baskının kullanım alanı bu kadar geniş olduğu için, bu alanda ortaya çıkan ihtiyaç da buna paralel olarak artmıştır. Firmamız bu baskı hizmetleri alanında bu konuda da hizmet verir. Öncelikle tasarım aşaması tamamlanır. Tasarım, baskı kalitesini doğrudan etkiler. Ne kadar iyi bir tasarım ortaya çıkarsa, baskı sonrası da o derece iyi olur. Baskı ise bu alanda üretilen en kaliteli makineler ile yapılır. Eğer baskı sonrası uygulama söz konusu ise, bu aşamada da hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Dijital baskı hem kolay hem de kaliteli reklam ürünleri alabileceğiniz bir yöntemdir.

Adana,Adana Reklam,Adana Tabela,Adana Led,Adana Led Tabela,Adana Dijital,Adana Dijital Baskı,Adana İmalat,Adana Montaj,Adana Reklam, Adana Reklam Tabela,Adana Reklam Ajansı,Adana Tabelacılar,Adana Ajans

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: