Meydan Mahallesi 39033 Sokak No:3/A Seyhan / ADANA
trende

Adana Led İmalat

19.07.2018
1.215
Adana Led İmalat

Adana Led İmalat

LightEmittingDiode kelimelerinin baş harflerinden oluşan Led kısaltması bir ışıklandırma sistemini tarif eder. Bu sistemde elektrik enerjisini ışığa dönüştüren yarı iletken bir devre bulunur. İcat edildiği yıllarda sadece kırmızı renk veren Ledler, artık farklı renklerde üretilmeye başlandı. Ledlerin bu özelliği edinmesi ise farklı bir alanda da kullanılmalarına imkan tanıdı. Hızla reklamcılık sektörüne giren Led teknolojisi neon tabelalarında yerini aldı. Böylece Ledlerin avantajlarından faydalanma olanağı da doğdu. Adana Led imalat ise, Ledlerin bütün avantajlarından faydalanmanıza olanak sağlar. Ledlerin reklam sektörüne girmesi ile birlikte alternatifler de artmıştır.

Ledlerin Avantajları Nelerdir?

Ledler çok daha az enerji kullanarak ışık elde etme kapasitesine sahiptir. Çok uzun süre dayanıklılıklarını korurlar ve çalışmaya devam ederler. Her türlü otomasyon uygulaması ile uyum göstermeleri de Ledlerin avantajları arasındadır. Bunun dışında renkler neredeyse %95’e kadar verim verir. Kurulum aşamasında biraz maliyeti yüksek gibi görünse de uzun vadede sağladığı tasarruf ile daha ekonomik bir çizgidedirler. Ayrıca Ledler çarpıcılık, dikkat çekicilik olarak diğer aydınlatma sistemlerinden açık ara öndedirler. Böylece kullanıldıkları alanlarda algılanma oranları daha yüksektir. Led taleplerinize Adana Led imalat ile çözüm bulabilirsiniz.

Led teknolojisinin tabela sistemlerinde kullanılmaya başlanması ile birlikte giderek yaygınlaşması da bir oldu. Bu ışıklandırma sisteminin kırılma ihtimalinin olmaması, tabelaları daha dayanıklı hale getirdi. Bu tabelaların kullanım açısından verdikleri geniş imkanlar ise bir başka yön olarak ortaya çıkar. Özellikle sürekli güncellenmesi gereken bir durum söz konusu ise, bilgisayar desteği ile Led tabelaların üzerinde bulunan yazılar kolaylıkla değiştirilebilir. Yazı tipi isteğe bağlı olarak seçilebilir. Sadece yazı değil aynı zamanda logolarında gösterimi sağlanabilir. Tarih, saat, ısı, nem gibi gündelik bilgiler tabelaların üzerinde yer alabilir. Bu tabelaların en önemli avantajlarından biri ise tamamen kullanıcıların denetimine bırakılabilmeleridir. Kısaca her türlü görüntüleme ihtiyacı Ledler ile dizayn edilmiş tabelalar ile sağlanabilir. , bütün ihtiyaçlara cevap verecek ürünlerin üretimini yapar. Led panellerin doğru malzemeler ile üretilmesi dayanıklılıklarını artıran unsurlardan biridir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: