Meydan Mahallesi 39033 Sokak No:3/A Seyhan / ADANA
trende

Folyo Baskı

19.07.2018
1.225
Folyo Baskı

Folyo Baskı

Reklamcılık sektöründe kullanılan ürünlerden biri olan folyo baskı, çok büyük ebatlarda etiketler olarak düşünülebilir. Oldukça sık tercih edilen ürünler arasındadır. Bunun nedeni ise hem görsel anlamda istenilen uygulamaya izin vermesi, hem de birçok alanda kullanılabilir olmasıdır. Bu baskı türü tek yönü yapışkanlı PVC türü bir malzemedir. Folyo baskıların üretim ebatları kullanım alanına göre değişiklik gösterir. Bu baskı türü farklı zeminlere uygulanabilir. Kendinden yapışkanlı olmasından dolayı ekstra bir yapıştırıcı madde ihtiyacı ortaya çıkmaz.

Folyo Baskı Nelerde Kullanılır?

Folyo baskının en sık karşılaşılan kullanım örneği, mağaza vitrinleridir. Kampanyalar ve ürün tanıtımları için vitrin camlarına kaplanan ürünler bunlardandır. Ayrıca ürünün kullanım amacı geçtikten sonra sökülebilmesi nedeniyle de tercih edilir. Bir diğer folyo baskı örneği ise otobüs ve otomobil giydirmeleridir. Bütün bir aracın reklam amaçlı kaplanması için kullanılan en ideal ürünlerden biridir. İç mekanlarda ise dekoratif amaçlı kullanılan folyo baskıyla hazırlanmış örneklere rastlanabilir.

Folyo baskı çalışması yapılırken iç veya dış mekanda kullanımına göre boya seçimi yapılır. İç mekan çalışmalarında canlılara temas söz konusu olduğundan insan sağlığı açısından zararsız boyalar tercih edilir. Dış mekanlarda ise daha dayanıklı boya kullanımı yapılır. Baskı sırasında isteğe bağlı olarak mat, parlak ya da metal özellikli boyalar kullanılabilir. Ters baskı yapılarak ürünün içerden yapıştırılması imkanı da vardır. Bu baskı sırasında üzerine baskı yapılacak materyal şeffaftır.

Folyo baskı dayanıklılığı yüksek bir üründür. Bu nedenle özellikle dış mekanlar için en uygun reklam araçlarından biridir. Uzun süreli kullanım amaçlandığında baskının üzerine laminasyon işlemi uygulanarak dayanıklılığının artırılması sağlanır. Baskı büyük ebatlardan küçük boyutlara kadar üretilebilir. Üretim aşamasının tamamlanmasından sonra folyo baskının uygulama alanına dikkatlice tatbik edilmesi gerekir. Küçük ebatlarda uygulama kolay olsa da büyük boyutlarda malzemenin kabarma, yanlış yapışma ve buna bağlı olarak yanlış yapışma ihtimali doğar. Doğal olarak folyo baskının hazırlanma süreci kadar, uygulanmasının da profesyonellere bırakılması büyük önem taşır. Baskı yapılan ürün, tamamen düz bir şekilde alana kaplanmalıdır. Böylece hem dayanıklılığı hem de görselliği artar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: