Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / Genel / Adisyon

Adisyon

Adisyon kelime anlamıyla hizmet işlemlerinde kullanılan hizmetteki birimlerin cins ve miktarını göstermek amacıyla düzenlenen bir belge türüdür. Vergi Usul Kanunu uyarınca defter bulunduran her gece kulübü, diskotekler, barlar, pavyonlar, gazino, meyhane, lokanta ve kafeler adisyon kullanmak ve bulundurmak zorundadır. Adisyon tam olarak müşteriden sipariş alırken düzenlenir ve müşterilerin masasında daha sonraki siparişler verilene kadar bırakılır. Hizmetin en iyi şekilde sunulması ve tamamlanması ardından adisyon müşteriye sunularak hesap ödemesi istenilir. Müşterinin isteği beklenmeden fatura verilmeli, fatura gerektirmeyen hallerde ise perakende satış fişi düzenlenerek adisyon örneği ile müşteriye verilmelidir. Adisyon en az iki örnek olarak düzenlenmeli, ilk örnek fatura ve perakende fişi ile müşteriye verilirken, ikinci örneği ise işletme sahibinde kalmaktadır.

Adisyon için masada alınan servisin en iyi şekilde kağıt üzerine işaretlenmesi ve geniş hizmet anlayışı sunulup ardından ödeme gerektiğinde kişilere tekrar sunulan bir belge olması itibariyle işimizi en iyi şekilde yerine getirmenin sevinci içerisindeyiz. Self servis şeklinde işletilen lokanta ve kafeteryalardaki işletmelerde, basit usulde yönetilen işletmelerde, sadece çay kahve satışı yapan birimlerde, tam boncuk veya özel kredi ile takip eden tatil köyü veya konaklama işletmelerinde adisyon kullanılma zorunluluğu söz konusu değildir. İşimizi en iyi şekilde yaptığımızı ve hizmette sınır tanımayarak her koşulda memnuniyetinizi sağladığımızı düşündüğümüz birimimizde sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Check Also

YUSUF AYAZ KASABI CIZIR CIZIR SUCUKLARI Araz Reklam Dijital Baskı www.ArazReklam.com

Adisyon kelime anlamıyla hizmet işlemlerinde kullanılan hizmetteki birimlerin cins ve miktarını göstermek amacıyla düzenlenen bir …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.